اجرای برنامه آموزشی حقوقی و قضائی در سطح مساجد ومحلات مازندران

آگاه سازی حقوق شهروندی

سازمان بسیج حقوقدانان طی تفاهم نامه ای با معاونت فرهنگی اداره کل دادگستری مازندران جهت ارتقای بینش حقوقی مردم استان برگزار می نماید.

معاون فرهنگی دادگستری مازندران از اجرای برنامه آموزشی حقوقی و قضائی به مردم در سطح مساجد محلات استان با همکاری سازمان بسیج حقوقدانان سپاه کربلا مازندران خبر داد.

حجت‌الاسلام سید مرتضی‌ موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، از برنامه‌ریزی برای ارتقای دانش حقوقی مردم استان در ارتباط با مسائل مربوط به دادگستری خبر داد.

وی تصریح کرد: معاونت فرهنگی دادگستری مازندران هزاران بروشور با موضوعات حقوقی و جزائی در سطح ادارات، سازمان‌ها‌، بین اقشار مختلف مردم و مصلی‌ نماز جمعه توزیع شد.

معاون فرهنگی دادگستری مازندران خاطرنشان کرد: این طرح در راستای آشناسازی مردم با مسائل حقوقی و قضائی در برنامه کاری قرار گرفت و قرار است در سطوح مختلف نیز پیگیری شود.

موسوی ادامه داد: یکی از نتایج مثبت این اقدام کاهش پرونده‌ها در دستگاه قضایی است، در حال حاضر شاهد افزایش پرونده‌های حقوقی و قضائی در سطح استان هستیم که یکی از دلایل آن عدم آشنایی مردم با مسائل حقوقی و قضائی است.

وی یادآور شد: در حال حاضر باید اقدامات آموزشی مناسبی در برنامه کاری قرار گیرد تا شاهد کاهش پرونده‌های قضائی در سطح ارگان‌ها و نهادها باشیم.

معاون فرهنگی دادگستری مازندران یادآور شد: برای ایجاد آگاهی در بین مردم در ارتباط با مسائل حقوقی برنامه آموزشی و مشاوره‌ای در سطح مساجد در برنامه کاری قرار دارد و برای نخستین‌بار این طرح در چهارشنبه هفته گذشته در سطح مساجد پرجمعیت انجام شد.

این مسؤول بیان کرد: اجرای این طرح با حضور قضات برجسته و مشاوران قضایی انجام می‎شود که مزیت این طرح این است که افرادی که مشکلات قضائی دارند نسبت به دریافت مشاوره مناسب اقدام می‎کنند.

موسوی خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح نیاز به همکاری و همراهی همه دستگاه‌های اجرایی استان هستیم، تا اطلاعات مردم را نسبت به مسائل حقوقی و قوانین افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: برای اجرای مناسب این طرح استفاده از ظرفیت بسیج در دستور کار است، در همین ارتباط تفاهم‌نامه‌ای با قشر بسیج حقوق‌دانان انجام شد و اجرای این برنامه با مشارکت این قشر انجام می‎شود.

معاون فرهنگی دادگستری مازندران اضافه کرد: برنامه مشاوره حقوقی و جزائی در بین سایر اقشار در دستور کار است و این طرح در بین مربیان آموزشی، نمایندگان حقوقی ادارات و سازمان‌ها، در دفاتر ثبت اسناد و رسانه‌ها به‌صورت موضوعی انجام می‌شود.

این مسؤول یادآور شد: هدف از اجرای این طرح افزایش دانش مردم نسبت به مسائل حقوقی و قضایی است که مردم با اطلاعات کافی موارد خویش را در دستگاه قضائی پیگیری کنند.

موسوی در پایان گفت: سپاه کربلای استان مازندران، سازمان بسیج حقوق‌دانان وبسیجیان همکاری مناسبی در اجرای این طرح دارند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.